Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki 'cookies'.
Oznacza to, że mogą one być zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
W każdej chwili możecie Państwo dokonać zmiany ustawień dotyczących 'cookies' w używanym oprogramowaniu. ×

BOSTIK STR 350

 

STR 350 łączy w sobie cechy kleju i uszczelniacza. Stosuje się go do tworzenia elastycznych połączeń konstrukcyjnych i uszczelnień. STR 350 bazuje na technologii SMP (polimer modyfikowany silanami).

Zastosowanie

 • Elastyczne klejenie i uszczelnianie elementów autobusów,
 • przyczep kempingowych, pociągów, ciężarówek, itp.
 • Klejenie i uszczelnianie metali i tworzyw sztucznych.

Właściwości

 • Nie zawiera rozpuszczalników, izocyjanianów i PCV.
 • Odporny na promieniowanie UV i starzenie się.
 • Trwale elastyczny w zakresie temperatur -40°C do +90°C.

Przyczepność

STR 350 wykazuje dobrą przyczepność na czystych, suchych, nie zakurzonych i odtłuszczonych powierzchniach, takich jak: aluminium, stal nierdzewna i ocynkowana, cynk, miedź, mosiądz metale malowane proszkowo, większość lakierowanych powierzchni metalowych, drewno malowane i lakierowane, PCV, poliester, szkło itp., bez konieczności używania podkładów. Nie przylega do nie zagruntowanych powierzchni z polietylenu, polipropylenu i teflonu. Przed nałożeniem kleju powierzchnie powinny być pokryte podkładem Primer M, który za jednym razem odtłuszcza i gruntuje. Do metalowych lub innych gładkich powierzchni należy stosować Primer M, a do porowatych, takich jak drewno, Primer P. Więcej szczegółów dotyczących podkładów Primer M i Primer P znajduje się w osobnych folderach. W sprawie pytań dodatkowych prosimy skonsultować się z lokalnym dystrybutorem produktów Bostik.

Sposób użycia

STR 350 daje się łatwo rozprowadzać za pomocą ręcznych i pneumatycznych pistoletów przy temperaturach otoczenia +5°C do +35°C. Przy uszczelnianiu zalecane jest wygładzenie w przeciągu 10 minut (przy 20°C i 50% wilgotności względnej) przy pomocy szpachelki lub łopatki, zwilżanych roztworem mydła. Należy jednak uważać by roztwór mydła nie dostał się pomiędzy klej a powierzchnię. Może to doprowadzić do zaniku przyczepności kleju. W przypadku klejenia, powierzchnie powinny być połączone przed upływem 20 minut od nałożenia kleju (przy 20°C i 50% wilg. wzgl.). Ogólnie zaleca się 2 mm warstwę kleju. Aby wyczyścić narzędzia z nie zaschniętych resztek kleju należy użyć białej, czystej szmatki nawilżonej zmywaczem SMP Remover. Zalecane jest żeby przeprowadzić próbę czy SMP Remover nie wchodzi w reakcję z powierzchnią.

BOSTIK STR 360

 

STR 360 jest mocnym klejem, stosowanym do tworzenia elastycznych połączeń konstrukcyjnych. Bazuje na technologii SMP (polimer modyfikowany silanami).

Zastosowanie

 • Elastyczne klejenie i uszczelnianie elementów autobusów,
 • przyczep kempingowych, pociągów, ciężarówek, itp.
 • Klejenie i uszczelnianie metali i tworzyw sztucznych.

Właściwości

 • Nie zawiera rozpuszczalników, izocyjanianów i PCV.
 • Odporny na promieniowanie UV i starzenie się.
 • Trwale elastyczny w zakresie temperatur -40°C do +90°C.

Przyczepność

STR 360 wykazuje dobrą przyczepność na czystych, suchych, nie zakurzonych i odtłuszczonych powierzchniach, takich jak: aluminium, stal nierdzewna i ocynkowana, cynk, miedź, mosiądz metale malowane proszkowo, większość lakierowanych powierzchni metalowych, drewno malowane i lakierowane, PCV, poliester, szkło itp., bez konieczności używania podkładów. Nie przylega do nie zagruntowanych powierzchni z polietylenu, polipropylenu i teflonu. Przed nałożeniem kleju powierzchnie powinny być pokryte podkładem Primer M, który za jednym razem odtłuszcza i gruntuje. Do metalowych lub innych gładkich powierzchni należy stosować Primer M, a do porowatych, takich jak drewno, Primer P. W przypadku gdy spoina jest narażona na promieniowanie UV, trzeba ją zabezpieczyć, np. podkładem Simson Primer G. Więcej szczegółów dotyczących podkładów Primer M, Primer P i Primer G znajduje się w osobnych folderach. W sprawie pytań dodatkowych prosimy skonsultować się z lokalnym dystrybutorem produktów Bostik.

Sposób użycia

STR 360 daje się łatwo rozprowadzać za pomocą ręcznych i pneumatycznych pistoletów przy temperaturach otoczenia +5°C do +35°C. Przy uszczelnianiu zalecane jest wygładzenie w przeciągu 10 minut (przy 20°C i 50% wilgotności względnej) przy pomocy szpachelki lub łopatki, zwilżanych roztworem mydła. Należy jednak uważać by roztwór mydła nie dostał się pomiędzy klej a powierzchnię. Może to doprowadzić do zaniku przyczepności kleju. W przypadku klejenia, powierzchnie powinny być połączone przed upływem 15 minut od nałożenia kleju (przy 20°C i 50% wilg. wzgl.). Ogólnie zaleca się 2 mm warstwę kleju. Aby wyczyścić narzędzia z nie zaschniętych resztek kleju należy użyć białej, czystej szmatki nawilżonej zmywaczem SMP Remover. Zalecane jest żeby przeprowadzić próbę czy SMP Remover nie wchodzi w reakcję z powierzchnią.

Do góry