Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki 'cookies'.
Oznacza to, że mogą one być zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
W każdej chwili możecie Państwo dokonać zmiany ustawień dotyczących 'cookies' w używanym oprogramowaniu. ×

BOSTIK Primer G

 

Primer G został opracowany jako czarny grunt do stosowania na szkle, nie posiadającym pokrycia ceramicznego. Używa się go w celu zabezpieczenia spoiny przed działaniem promieni UV, na wielu różnych konstrukcjach w przemyśle motoryzacyjnym i budowy statków.

Zastosowanie

 • Gruntowanie powierzchni szklanych (również z PMMA i
 • poliwęglanu) nie posiadających pokrycia ceramicznego.
 • Naprawa uszkodzonych powłok lakierniczych.

Sposób użycia

Powierzchnia do zagruntowania powinna być czysta, sucha i odtłuszczona. Powierzchnię można czyścić przy użyciu np. Simson Cleaner 14. Zaleca się wykonanie próby czy Cleaner 14 nie reaguje negatywnie z czyszczoną powierzchnią. Opakowanie z Simson Primer G powinno być zamknięte aż do momentu zastosowania, ponieważ wchodzi on z reakcję z wilgocią. Butelkę należy wstrząsnąć przed użyciem. Nie powinno się używać wcześniej otwieranych opakowań. Do nakładania tego gruntu należy zawsze używać czystego pędzla lub wałka. Temperatura stosowania +5°C do +30°C. Nie wolno nakładać Primera G, kiedy występują warunki kondensacji pary wodnej (duża wilgotność i niska temperatura powierzchni). Primer G powinien wyschnąć w przeciągu 5 minut, a klej należy nałożyć najpóźniej 24 godziny po gruntowaniu.

BOSTIK Primer M

 

Primer M jest tzw. podkładem zmywającym, usuwając drobne zanieczyszczenia z powierzchni jednocześnie ją gruntuje. Jest stosowany na zamkniętych powierzchniach jako grunt, wzmacniający wiązanie klejów opartych na technologii SMP (polimer modyfikowany silanami)

Zastosowanie

 • Gruntowanie powierzchni z aluminium, stali, miedzi i mosiądzu.
 • Gruntowanie powierzchni lakierowanych proszkowo.
 • Gruntowanie większości malowanych powierzchni (zalecane jest
 • przeprowadzenia wstępnego testu).
 • Gruntowanie powierzchni z poliestru.
 • Gruntowanie powierzchni z ABS.
 • Gruntowanie powierzchni z PCV.

Właściwości

 • Szybkoschnący: ok. 5 minut.
 • Łatwy w użyciu jako podkład zmywający.
 • Wydajny w użyciu.

Sposób użycia

Powierzchnia do zagruntowania powinna być czysta, sucha i odtłuszczona. Opakowanie z Simson Primer M powinno być zamknięte aż do momentu zastosowania. Nie należy używać Primera M bezpośrednio z oryginalnego opakowania. Najlepiej jest odlać potrzebną ilość podkładu do czystego szklanego naczynia lub puszki, gdzie nie powinien być dłużej niż 30 minut i zamknąć szczelnie oryginalne opakowanie. Nie powinno się nakładać grubej warstwy podkładu, najlepiej jest nasączyć nim białą, czystą szmatkę i przetrzeć powierzchnię. W ten sposób powierzchnia będzie zarówno oczyszczona i zagruntowana. Po około 5 minutach (rozpuszczalnik musi wyparować) można już nakładać klej albo uszczelniacz. Najlepsze rezultaty osiąga się w czasie od 5 minut do 6 godzin od aplikacji podkładu, z tego powodu powinno się gruntować tylko taką powierzchnię, którą można skleić w przeciągu 6 godzin. Należy unikać kontaktu z zagruntowaną powierzchnią, gdyż zabrudzenie (zatłuszczenie) powierzchni może znacznie obniżyć przyczepność kleju.
Uwaga 1: Primer M nie powinien być nakładany na powierzchnie, które będą później malowane, ponieważ farby mają na nim małą przyczepność. Wystarczy ograniczyć się do powierzchni klejonej, maskując resztę taśmą. Primer M można usuwać z powierzchni za pomocą np. Simson Cleaner 14.
Uwaga 2: Jeżeli powierzchnia klejona jest bardzo brudna w pierwszej kolejności należy ją oczyścić za pomocą Simson Cleaner 14. Zalecane jest przeprowadzić wcześniej próbę, czy Cleaner 14 nie wchodzi w reakcję z czyszczoną powierzchną.

BOSTIK Primer P

 

Primer P jest płynnym podkładem zwiększającym przyczepność wielu produktów firmy Simson na powierzchniach porowatych.

Zastosowanie

 • Gruntowanie powierzchni mineralnych, takich jak: cegły, beton, lekki beton.
 • Gruntowanie powierzchni drewnianych (np. szczeliny w pokładach tekowych).

Sposób użycia

Powierzchnia do zagruntowania powinna być czysta, sucha i odtłuszczona (za pomocą np. Simson Cleaner E). Opakowanie z Simson Primer P powinno być zamknięte aż do momentu zastosowania. Nie należy używać Primera P z bezpośrednio z oryginalnego opakowania. Najlepiej jest odlać potrzebną ilość podkładu do czystego szklanego naczynia, gdzie nie powinien by dłużej niż 30 minut i zamknąć szczelnie oryginalne opakowanie.
Do nakładania Primera P należy zawsze używać czystego pędzla lub wałka, a nakładać w taki sposób, aby podkład tworzył cieniutką, ciągłą warstwę. Nie wolno nakładać podkładu na wcześniej położony, wyschnięty już podkład! Temperatury stosowania: +5°C do +30°C. Minimalny czas wysychania 60 minut.
Najlepsze rezultaty osiąga się w czasie do 6 godzin od aplikacji podkładu, z tego powodu powinno się gruntowa taką powierzchnię, którą można skleić w przeciągu 6 godzin. Należy unikać kontaktu z zagruntowaną powierzchnią, gdyż zabrudzenie (zatłuszczenie) powierzchni może znacznie obniżyć przyczepność kleju. Również kondensacja pary wodnej może wpływać negatywnie na przyczepność kleju. Nie jest zalecane używanie Primera P w warunkach bardzo wysokiej wilgotności powietrza, np. podczas mgły.

Do góry